Chárov tím si poradil s Gáboríkovým LA Kings, bodoval aj Višňovský

01.02.2015 Celý región

New York 1. februára (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo prispeli k triumfu svojho Detroitu Red Wings v sobotňajšom zápase zámorskej NHL nad New Yorkom Islanders 4:1. Tatar v 6. minúte otvoril skóre duelu, zaznamenal už svoj 22. presný zásah v sezóne a vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu. Jurčo asistoval pri góle Brandana Smitha. Do bodových štatistík sa zapísal aj obranca Ľubomír Višňovský, ktorý debutoval po zranení a strelil jediný gól "ostrovanov".

Hokejisti Montrealu Canadiens zvíťazili nad Washingtonom Capitals tesne 1:0 po predĺžení. O jediný presný zásah sa postaral v 64. minúte Max Pacioretty.

V súboji kapitána Bostonu Zdena Cháru s útočníkom obhajcu titulu LA Kings Mariána Gáboríka sa viac darilo domácemu obrancovi, keď Bruins vyhrali 3:1. Chára zaknihoval desiatu asistenciu v sezóne, Gáborík si do štatistík zapísal jeden mínusový bod. Carolina prehrala v Madison Square Garden s NY Rangers 1:4, slovenský obranca hostí Andrej Sekera odohral vyše 20 minút a zapísal si jednu mínusku. Florida bez Tomáša Kopeckého v zostave prehrala na ľade New Jersey Devils 1:3, Toronto podľahlo vo Philadelphii 0:1, jeho slovenský útočník Richard Pánik odohral takmer 10 minút.

Sumáre NHL:

MONTREAL - WASHINGTON 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Gól: 64. Pacioretty (Plekanec, Subban). Brankári: Price - Holtby, strely na bránku: 30:36, 21.286 divákov.

DETROIT - NY ISLANDERS 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 6. TATAR (Dacjuk, DeKeyser), 40. B. Smith (JURČO, Sheahan), 50. Ericsson, 54. Nyquist (Zetterberg, Kronwall) - 46. VIŠŇOVSKÝ (Nielsen, Nelson). Brankári: Mrázek - Johnson, strely na bránku: 19:23, 20.027 divákov.

OTTAWA - ARIZONA 7:2 (1:1, 2:0, 4:1)
Góly: 2. Hoffman, 37. M. Michálek (Legwand, Methot), 39. Stone (Methot, Legwand), 42. Ryan (MacArthur, Zibanejad), 43. Pageau (E. Karlsson), 52. E. Karlsson (Stone, Methot), 59. Zibanejad (Ryan) - 1. Z. Michálek, 46. Gagner (Korpikoski, Yandle). Brankári: Lehner - M. Smith (43. Domingue), strely na bránku: 31:37, 18.489 divákov.

BOSTON - LOS ANGELES 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 38. Marchand (CHÁRA, Campbell), 55. Kelly (Söderberg, Krug), 60. Marchand - 53. Nolan (Doughty, Muzzin). Brankári: Rask - Quick, strely na bránku: 33:31, 17.565 divákov.

NEW JERSEY - FLORIDA 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 10. Jágr (Zubrus, Cammalleri), 15. Cammalleri (Bernier, Gomez), 58. Bernier (Henrique) - 59. Pirri (Campbell). Brankári: Kinkaid - Luongo, strely na bránku: 14:27, 16.278 divákov.

PHILADELPHIA - TORONTO 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 5. Del Zotto (Straka, Simmonds). Brankári: Mason - Reimer, strely na bránku: 18:30, 19.872 divákov.

WINNIPEG - DALLAS 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Góly: 31. Ladd (Stuart, Trouba), 53. Enström (Wheeler, Ladd) - 6. Eaves (Seguin, Klingberg), 35. Horcoff (Daley, Hemský), 39. Spezza (Seguin, Klingberg), 45. Klingberg (Fiddler, Sceviour), 49. Klingberg (Seguin, Jamie Benn). Brankári: Hutchinson - Lehtonen, strely na bránku: 40:32, 15.016 divákov.

TAMPA BAY - COLUMBUS 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 20. Connolly (Morrow, Garrison), 51. Paquette (Drouin, Killorn), 52. Filppula - 57. Johansen (Savard, Murray). Brankári: Bishop - McElhinney, strely na bránku: 34:35, 18.477 divákov.

NY RANGERS - CAROLINA 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Góly: 7. Nash, 11. D. Moore (McDonagh), 51. Kreider (Hayes, Zuccarello-Aasen), 51. Boyle (Hagelin, Fast) - 26. Malone (Murphy, Dwyer). Brankári: Lundqvist - Ward, strely na bránku: 37:32, 18.006 divákov.

CALGARY - EDMONTON 4:2 (0:2, 0:0, 4:0)
Góly: 43. Byron (Raymond, Jooris), 47. Bouma (Jones, Backlund), 49. Monahan (Giordano, Wideman), 57. Bouma (Backlund, Jones) - 3. Eberle (Nugent-Hopkins), 12. Pouliot (Eberle, Petry). Brankári: Hiller - Scrivens, strely na bránku: 33:19, 19.289 divákov.

SAN JOSE - CHICAGO 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 6. M. Karlsson (Irwin, Thornton), 59. Thornton (M. Karlsson, Tennyson). Brankári: Niemi - Raanta, strely na bránku: 20:31, 17.562 divákov.